پنج شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٨

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

نکاتي مختصر و مفيد راجع به مطالعه براي کنکور کارشناسي ارشد مجموعه‌ي زبان انگليسي


مطالعه و کار کردن به صورت همزمان
به طور کلی بهتر است داوطلبان، درصورت شاغل بودن، در سالی که برای کنکور مطالعه میکنند از حجم کار خود بکاهند، به خصوص در ماه‌های منتهی به کنکور که داوطلبان باید به جمع‌بندی و تست‌زدن بپردازند و تمرکز بیشتری روی مطالب مهم داشته باشند. داوطلبان می‌توانند فرصت مانده به کنکور را به دو بخش تقسیم کنند. در بخش نخست که شامل ماه‌های اولیه می‌باشد بهتر است داوطلبان تا 30 درصد از حجم کار خود بکاهند. در بخش دوم که بیشتر به یادداشت برداری و فهم کامل مطالب اختصاص پیدا می‌کند توصیه می‌شود داوطلبان کار خود را  تا 50 درصد کاهش دهند.
میزان مطالعه‌ی مورد نیاز
پاسخ این سوال به عواملی همچون رشته‌ی کارشناسی، سطح زبان عمومی، اشتغال به تحصیل همزمان با خواندن برای کنکور و عوامل متعدد دیگر بستگی دارد. طبق تجربه جهت کسب رتبه‌ی برتر بهتر است داوطلبان از تابستان همان سال شروع به مطالعه کنند. داوطلبان می‌توانند مطالعه‌ی خود را با روزی 4 تا 5 ساعت آغاز کنند و به تدریج این زمان را به روزی 7 تا 9 ساعت افزایش دهند.
زمان تست‌زنی
از آنجایی که داوطلبان در دور اول به تسلط کامل به مطالب نرسیده‌اند بهتر است این کار را انجام ندهند. توصیه می‌شود تست زدن از دور دوم به صورت مبحثی شروع شده و نهایتا در دو الی سه هفته مانده به کنکور به صورت سال به سال ادامه یابد.
زمان مطالعه‌ی درس عمومی

داوطلبان می‌توانند حدود 20 درصد از زمان مطالعه‌ی روزانهی خود را به خواندن درس عمومی بپردازند. در مورد واژگان، داوطلبان باید در ماه‌های اولیه تمام لغات مورد نظر از منابع کنکوری را یک دور مرور کرده و تقریبا در دو ماه مانده به کنکور به صورت فشرده به حفظ لغات بپردازند. 

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up