چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

اطلاعيه ثبت‌نام آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهـــم (سال تحصيلي ۹۸-۹۷)

۱۳۹۷/۰۳/۳۰  ۱۴:۰۵

 آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ یازدهــم

ویژه دانش آموزان پایه یازدهم (سال دوم دوره دوم متوسطه)

طی سال‌های اخیر و بر اساس مصوبات مراجع قانونی مربوطه، سوابق تحصیلی سال یازدهم متوسطه نقش تعیین‌کننده‌ای در سرنوشت داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ایفا نموده است، به‌طوری‌که سوابق تحصیلی سال یازدهم متوسطه داوطلبان آزمون سراسری هم‌اکنون یکی از عوامل مهم تعیین‌کننده کیفیت رشته محل قبولی داوطلب در آزمون سراسری است.

شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش کشور با استفاده از بیش از دو دهه تجربه در طراحی و برگزاری آزمون‌های آزمایشی برای آمادگی دانش آموزان دوره متوسطه، برای سال تحصیلی 98-97 اقدام به طراحی آزمون‌های تابستانه، مرحله‌ای و جامع برای  دانش آموزان پایه یازدهم (سال دوم دوره متوسطه) که امتحانات نهایی را در پیش دارند نموده است. این آزمون‌ها با ماهیتی جدید ازنظر محتوا، بودجه‌بندی و اجرا گامی مهم در جهت پاسخگویی به نیاز موجود در این زمینه می‌باشد که امید است موردتوجه دانش آموزان عزیز سال یازدهم متوسطه و همچنین مشاوران و دست‌اندرکاران دبیرستان‌ها قرار گیرد.

آزمون‌های آزمایشی سنجش ِ یازدهم دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد:

* ارائه سؤالات مفهومی تستی که ضمن آماده نمودن دانش آموزان برای شرکت در امتحانات نیمسال اول و نهایی سال یازدهم، زمینه آشنایی و مهارت این عزیزان را برای پاسخگویی به سؤالات آزمون سراسری سال بعد، برای دانش‌آموز فراهم می‌نماید.

* بودجه‌بندی منابع درسی بر اساس برنامه درسی دبیرستان‌ها.

* ارائه کارنامه تحلیلی پیشرفت تحصیلی در هر آزمون و مقایسه با آزمون‌های قبل.

* ارائه گزارش‌های تحلیلی، مقایسه‌ای و مدیریتی برای دبیرستان‌هایی که دانشآموزان سال یازدهم خود را به‌صورت گروهی در این آزمون‌ها شرکت می‌دهند.

* ارائه نتیجه نمرات آزمون به شرکت‌کنندگان بلافاصله پس از پایان هر آزمون.

 ˜ نحوۀ زمان‌بندی آزمون‌ها به شرح جدول زیر است: 

آزمون های آزمایشی مهلت ثبت‌نام اینترنتی تاریخ و روز توزیع کارت اینترنتی تاریخ برگزاری آزمون
تابستانه اول تابستانه

آزمون برگزار گردید.

روز سه‌شنبه مورخ 97/04/26 روز جمعه مورخ 97/04/29
دوم تابستانه

آزمون برگزار گردید.

روز سه‌شنبه مورخ 97/05/16 روز جمعه مورخ 97/05/19
سوم تابستانه

آزمون برگزار گردید.

روز سه‌شنبه مورخ 97/06/06 روز جمعه مورخ 97/06/09
مرحله‌ای مرحله 1

آزمون برگزار گردید.

روز سه‌شنبه مورخ 97/08/07 روز جمعه مورخ 97/08/11
مرحله 2

آزمون برگزار گردید.

روز سه‌شنبه مورخ 97/08/29 روز جمعه مورخ 97/09/02
مرحله 3 آزمون برگزار گردید. روز سه‌شنبه مورخ 97/09/27 روز جمعه مورخ 97/09/30

مرحله 4 (جمع‌بندی ترم اول)

آزمون برگزار گردید. روز سه‌شنبه مورخ 97/11/02 روز جمعه مورخ 97/11/05
مرحله 5 آزمون برگزار گردید. روز سه‌شنبه مورخ 97/11/30 روز جمعه مورخ 97/12/03
مرحله 6

تا 10 صبح روز شنبه

مورخ 97/12/11 تمدید شد.

روز سه‌شنبه مورخ 97/12/21 روز جمعه مورخ 97/12/24
جامع

جامع نوبت اول (پایه)

تا روز سه‌شنبه مورخ 97/12/21 روز سه‌شنبه مورخ 98/01/27 روز جمعه مورخ 98/01/30
جامع نوبت دوم تا روز سه‌شنبه مورخ 98/02/03 روز سه‌شنبه مورخ 98/02/17 روز جمعه مورخ 98/02/20

 

 ˜ نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمایشی سنجشِ یازدهم:

این آزمون‌ها در 3 فاز کلی«تابستانه، مرحله‌ای و جامع» و در 11 نوبت برگزار می‌شوند.

فاز اول،آزمون‌های تابستانه است که در 3 نوبت و در ماه‌­های تیر، مرداد و شهریور 97 برگزار خواهند شد. هدف اصلی آزمون‌های تابستانه، بررسی و مرور کلی مطالب کتاب‌های درسی پایۀ دهم خواهد بود.

فاز دوم، آزمون‌های مرحله‌ای است که در 6 نوبت از ابتدای سال تحصیلی تا پایان اسفند 97 برگزار خواهند شد. هدف کلی این آزمون‌ها، بررسی و نگاه دقیق‌تر به مطالب کتاب‌های درسی پایۀ یازدهم و ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی است. در این میان، آزمون ویژه‌ای (آزمون مرحلۀ 4) در نظر گرفته ‌شده است که در پایان امتحانات نیمسال اول، در تاریخ 1397/10/18 برگزار خواهد شد و هدف آن، جمع‌بندی مطالب نیمسال اول است که پس از امتحانات تشریحی نیمسال اول برگزار خواهد شد و بر اساس آن، آمادگی دانش‌آموزان بر اساس پرسش‌های چهارگزینه‌ای استاندارد مرتبط با مطالب این نیمسال تحصیلی موردسنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

فاز سوم، آزمون‌های جامع بوده که در 2 نوبت در ماه­‌های فروردین و اردیبهشت برگزار خواهد شد. هدف این آزمون‌ها، آشنایی کامل دانش‌آموزان با پرسش‌های چهارگزینه‌ای همسو و مرتبط با سؤالات امتحانات خرداد 1398 است.

آزمون‌های مرحله‌ای بر اساس تقسیم‌بندی منابع درسی برگزار می‌شود؛ به‌طوری‌که در هر مرحله از آزمون طبق تقسيم‌بندي‌هاي انجام‌شده، از داوطلبان امتحان به عمل می‌آید؛ علاوه بر اين، در آزمون هر مرحله از قسمت يا قسمت‌های مربوط به مراحل قبل نيز امتحان گرفته می‌شود؛ ليكن در هر مرحله، سؤالات امتحاني با تأکید بر منابع مربوط به همان مرحله طراحي می‌شود (براي مثال، در مرحله سوم آزمون قسمت‌هاي مربوط به آزمون اول و دوم هم منظور شده است؛ با اين تأکید كه بيشتر سؤالات از قسمت سوم خواهد بود.)

پس از برگزاری هریک از آزمون‌های مرحله‌ای و همچنین آزمون جامع، کارنامه‌ای با اطلاعات بسیار مفید و ارزنده شامل نمره خام دروس، میانگین نمرات خام نفرات برتر، رتبه در هر درس و رتبه کل در مقایسه با داوطلبان شهر، استان و کشور و نمره کل عمومی و اختصاصی در زیرگروه‌های آزمایشی و در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در اين کارنامه‌ها از میزان آمادگی خود در هر مرحله از آزمون آگاهی یافته و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا برگزاری آزمون مرحله بعد اقدام نمایند و درنهایت نیز با شرکت در آزمون‌ها آمادگی لازم را برای شرکت در امتحانات نهایی سال 1398 کسب می‌نمایند.

کارنامه نتایج هر نوبت از آزمون‌های آزمایشی سنجشِ یازدهم در بعدازظهر همان روز برگزاری هر آزمون از طریق سایت اینترنتی شرکت به نشانی www.sanjeshserv.ir منتشر می‌گردد. ضمناً به اطلاع دانش‌آموزان می‌رساند که محاسبه نمره کل آزمون‌های آزمایشی بر اساس آخرین مصوبات و ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور عمل خواهد شد. همچنین نمره آزمون دروس عمومی و اختصاصی همانند آزمون سراسری و بر اساس نمره آزمون عمومی (با توجه به ضرایب) به‌علاوه سه برابر نمره آزمون اختصاصی (با توجه به ضرایب) تقسیم‌بر مجموع کل ضرایب محاسبه می‌شود، که این امر می‌تواند تجربه مناسبی برای دانش‌آموز در ارتباط با شرکت در آزمون سراسری سال بعد باشد.

˜ زمان و نحوه توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه:

کارت ورود به جلسه آزمون‌های آزمایشی سنجشِ یازدهم برای کلیه دانش‌آموزان سراسر کشور از روز سه‌شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طریق سایت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی به نشانی: www.sanjeshserv.ir توزیع می‌گردد ودانش‌آموزان با مراجعه به سایت اینترنتی فوق‌الذکر نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام می‌نمایند.

˜ شهریه آزمون‌های آزمایشی سنجشِ یازدهم:

هر آزمون تابستانه یا مرحله‌ای

آزمون جامع

300,000 ریال

400,000 ریال

شرکت تعاونی خدمات آموزشی سازمان سنجش همچون سنوات گذشته برای متقاضیان بیش از یک نوبت آزمون تخفیفاتی در نظر گرفته است که این امکان را میسر می‌نماید تا در صورت افزایش تعداد مراحل از تخفیف بیشتری بهره‌مند گردند و در این جهت برای سال تحصیلی 98-97 شیوه اعمال تخفیف شهریه آزمون را برای متقاضیان بیش از یک آزمون در جهت رفاه حال دانش‌آموزان عزیز به کار گرفته تا ضمن تجمیع فرآیند ثبت‌نام برای هر یک از دانش آموزان در کلیه مراحل، امکان پرداخت شهریه کمتری برای ثبت‌نام فراهم شود.

 

˜ جدول شهریه آزمون‌های آزمایشی سنجشِ یازدهم:

مبالغ به ریال

مراحل

وجه ثبت‌نام

تخفیف ثبت‌نام یکجا

مبلغ قابل پرداخت

بعد از اعمال تخفیف

آزمون مرحله‌ای

1 مرحله آزمون

300,000

ــــ

300,000

آزمون جامع

1 نوبت آزمون جامع

400,000

ــــ

400,000

2 نوبت آزمون جامع

800,000

10,000

790,000

با توجه به جدول شهریه فوق و هزینه‌های ثبت‌نام مندرج در آن، این امکان نیز فراهم گردیده است تا دانش‌آموزان عزیز در صورت تمایل بتوانند آزمون‌های آزمایشی سنجشِ یازدهم را به تعداد موردنیاز و دلخواه، انتخاب و ثبت‌نام نمایند؛ به‌عنوان‌مثال، دانش‌آموز می‌تواند متقاضی 3 نوبت آزمون مرحله‌ای و یک نوبت آزمون جامع باشد.

 

البته با توجه به اینکه آزمون‌های آزمایشی سنجش، مجموعه آزمون‌هایی است که هر یک مکمل دیگری است و شرکت در تمامی آن‌ها، دانش‌آموز را گام‌به‌گام آماده‌تر می‌نماید لذا توصیه می‌شود دانش‌آموزان عزیز در کلیۀ آزمون‌های مرحله‌ای و جامع به‌طور یکجا ثبت‌نام نمایند.

شایان‌ذکر است دانش‌آموزان برای استفاده بیشتر از تخفیف پلکانی، بهتر است تعداد مراحل و نوبت‌های بیشتری از آزمون‌ها را خریداری نمایند تا ضمن برخورداری از تعداد آزمون‌های آزمایشی سنجشِ یازدهم از تخفیف بالاتری نیز بهره‌مند شوند. بدیهی است مطلوب‌ترین حالت ثبت‌نام برای دانش‌آموزان از نظر هزینه پرداختی، ثبت‌نام یکجا در 3 نوبت آزمون (یک مرحله + 2 جامع) می‌باشد که در این صورت با احتساب تخفیف ویژه 30,000 ریالی، متوسط شهریه هر آزمون حدوداً 357,000 ریال و مجموعاً 1,070,000 ریال است.

لازم به ذکر است که در هنگام ثبت‌نام و پس از انتخاب نوبت‌های آزمون توسط دانش‌آموز، برنامه ثبت‌نام اینترنتی به‌طور خودکار، وجه قابل پرداخت را پس از کسر تخفیفات، محاسبه و ارائه می‌نماید.

˜ جدول شهریه آزمون‌های آزمایشی سنجش یازدهم به‌صورت تلفیقی به شرح زیر است:

 آزمون مرحله‌ای + جامع

مبالغ به ریال

وجه ثبت‌نام

تخفیف ثبت‌نام یکجا

مبلغ قابل پرداخت

بعد از اعمال تخفیف

1 نوبت آزمون مرحله‌ای+ 1 نوبت آزمون جامع

700,000

10,000

690,000

1 نوبت آزمون مرحله‌ای + 2 نوبت آزمون جامع

1,100,000

30,000

1,070,000

نحوه ثبت‌نام:

پرداخت اینترنتی: دانش‌آموزان علاقه‌مند به شركت در آزمون‌های آزمایشی سنجشِ یازدهم در سراسر کشور مي‌توانند با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و مراجعه به سایت شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام و كد رهگيري دريافت نمايند.

نکته مهم:

لازم به ذکر است که خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت‌نام نشان‌دهنده ثبت‌نام نهایی دانش‌آموز نبوده و لازم است بعد از خرید کارت اعتباری (دریافت شماره پرونده و شماره رمز) به لینک ثبت‌نام مراجعه نموده و  ثبت‌نام خود را نهایی و شماره پرونده و کد پیگیری 16 رقمی دریافت نماید.

دانش‌آموزان گرامی پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام در صورت داشتن هرگونه سؤال در خصوص شرایط و ضوابط ثبت‌نام می‌توانند با خط ویژه 42966-021 (صدای داوطلب) تماس حاصل نمایند. ساعات تماس: صبح 8:30 الی 12:30 و عصر 13:30 الی 16:00

برای مشاهده آموزش ثبت‌نام فردی آزمون‌های آزمایشی سنجش اینجا کلیک کنید.

ثبت‌نام گروهی از طریق مدارس: دبيرستان‌هایی كه مايل هستند براي سهولت ثبت‌نام به‌صورت يكجا از دانش آموزان خود ثبت‌نام به عمل‌آورند بعد از مطالعه دقیق دستورالعمل ثبت‌نام دبیرستان‌ها و مراکز آموزشی همکار، در صورت داشتن هرگونه سؤال مي‌توانند در ساعات: صبح8:30  الی 12:30و عصر 13:30 الی 16:00  با شماره تلفن‌هاي 88844791 الی 88844793 تماس حاصل نمايند.

برای مشاهده آموزش ثبت‌نام گروهی آزمون‌های آزمایشی سنجش اینجا کلیک کنید.

نکات مهم:

1- ثبت‌نام کلیه نوبت‌ها و مراحل آزمون‌ها از جمله آزمون جامع نيز در اين مرحله انجام مي‌شود و توصیه می‌شود جهت برخورداری از حداکثر تخفیف در شهریه پرداختی، ثبت‌نام در کلیه مراحل درخواستی را یکجا انجام دهید.

2- وجوهی که به اشتباه به حساب این شرکت واریز می‌گردد منحصراً پس از طی مراحل اداری مربوطه قابل استرداد می‌باشد؛ لذا داوطلبان هنگام ثبت‌نام اینترنتی و انتخاب تعداد آزمون‌ها دقت لازم را به‌عمل آورند.

ثبت‌نام حضوری: ثبت‌نــام بــــرای کلیـــه داوطلبــــان سراسر کشور از طریق سایت اینتـــرنتی به نشانی: www.sanjeshserv.ir انجام می‌گردد. همچنین داوطلبان، مراکز آموزشی و دبیرستان‌های متقاضی آزمون‌های آزمایشی سنجش می‌توانند در صورت تمایل با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: تهران، پل کریم‌خان زند، خیابان میرزای شیرازی، خیابان شهید نژادکی، روبروی کلانتری 105 سنایی، پلاک 30، تلفن: 88321455 نسبت به ثبت‌نام در این آزمون‌ها در ساعات اداری اقدام نمایند.

 راهنمای نحوه ثبت‌نام اينترنتی 

مراحل ثبت‌نام:

گام اول: پرداخت مبلغ ثبت‌نام و دریافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طریق كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب و به‌صورت اینترنتی است).

گام دوم: تکمیل فرم ثبت‌نام (در سایت ارائه‌شده: لینک ثبت‌نام آزمون‌های آزمایشی سنجش ثبت‌نام جدید).

گام سوم: دریافت کد پیگیری 16 رقمی ثبت‌نام.

 شركت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور

 

برای مشاهده و دریافت فایل PDF اطلاعیه ثبت‌نام آزمون‌های آزمایشی سنجشِ یازدهم اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.