دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
بودجه بندي آزمون هاي آزمايشي سنجش (تابستانه + مرحله اي)
1396/04/13

بودجه بندي آزمون هاي آزمايشي سنجش (تابستانه + مرحله اي)

قابل توجه دانش­ آموزان عزيز پايه­ هاي تحصيلي «پيش دانشگاهي» ، « يازدهم» ، « دهم » متوسطه و مشاوران و دبيران محترم دبيرستان­ها

اطلاعيــــــه ثبت نام سنجش اول (سال تحصيلي ۹۶-۹۵)

۱۳۹۵/۰۴/۰۸  ۰۹:۳۵

آزمون‌ هاي آزمايشي سنجشِ اول
ویژه دانش آموزان پایه دهم (سال اول دورۀ دوم متوسطه)
در سال تحصیلی 96-1395

 با تغییر نظام آموزشی از «پنج ـ سه ـ چهار» به «شش ـ سه ـ سه»، شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور بر آن شده است که آزمون‌ های آزمایشی استاندارد را برای دانش‌آموزان تمامی پایه‌ های دوره دوم متوسطه برگزار نماید. هدف اصلی این آزمون‌ ها، بررسی و مرور کلی مطالب در هر پایه در طی یک سال تحصیلی می باشد. طی سال‌ های اخیر آزمون‌ های آزمایشی سنجش پیش و سنجش سوم به ترتیب برای پایه های پیش‌دانشگاهی و سوم دبیرستان، به طور مجزا برنامه‌ ریزی و ارائه شده است. در سال تحصیلی 96-1395 برای اولین بار، آزمون­ های آزمایشی برای دانش آموزان پایه دهم طراحی گردیده که هدف کلی این‌ آزمون‌ ها، بررسی و نگاه دقیق‌ تر به مطالب کتاب‌ های درسی پایه دهم (سال اول دوره دوم متوسط) و ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان است که برای نخستین بار و در راستای تکمیل آزمون های پایه‌ های موجود در دوره دوم متوسطه به عنوان پایه های مؤثر در آزمون سراسری، برنامه‌ ریزی و در چهار نوبت، مطابق تاریخ‌ های اعلام شده برگزار خواهد شد.

آزمون های آزمایشی سنجش اول، فقط در رشته های آزمایشی «ریاضی ـ فیزیک»، «علوم تجربی» و «ادبیات و علوم انسانی» برگزار می‌ شود و زمانبندی آزمون ها به ترتیبی برنامه ریزی شده تا شرکت کنندگان را برای امتحانات هر نیمسال آماده نماید.

لازم به ذکر است که بودجه بندی آزمون های سنجش اول، به محض آماده شدن کتاب های درسی این پایه از سوی وزارت آموزش و پرورش، توسط شرکت به اطلاع مدیران، مشاوران و دانش‌آموزان خواهد رسید.

نحوۀ زمانبندی آزمون­ ها به شرح جدول زیر است: 

آزمون های آزمایشی تاریخ برگزاری مهلت ثبت نام
مرحله اول روز جمعه مورخ 95/9/5 آزمون برگزار گردید.

مرحله دوم

(جمع بندی نیمسال اول)

روز جمعه مورخ 95/11/1 آزمون برگزار گردید.
مرحله سوم روز جمعه مورخ 95/12/20 روز سه شنبه مورخ 95/12/3
یک نوبت آزمون جامع روز جمعه مورخ 96/2/15 روز سه شنبه مورخ 96/1/29

زمان و نحوه توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي سنجشِ اول:

کارت ورود به جلسه آزمون­ های آزمایشی سنجشِ اول برای کلیه داوطلبان سراسر کشور از روز سه­ شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طریق سایت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی به نشانی: www.sanjeshserv.ir توزیع می­ گردد و داوطلبان با مراجعه به سایت اینترنتی مذکور نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام می­ نمایند.

شهریه آزمون­ های آزمایشی سنجشِ اول: 

هر آزمون تابستانه یا مرحله ای هر آزمون جامع
200.000 ریال 250.000 ریال

شرکت تعاونی خدمات آموزشی سازمان سنجش همچون سنوات گذشته برای متقاضیان بیش از یک نوبت آزمون تخفیفاتی در نظر گرفته است که این امکان را میسر می ­نماید تا در صورت افزایش تعداد مراحل از تخفیف بیشتری بهره­ مند گردند تا ضمن تجمیع فرآیند ثبت­ نام برای هر یک از دانش آموزان در کلیه مراحل، امکان پرداخت شهریه کمتربرای ثبت­ نام فراهم شود.

جدول شهریه آزمون­ های آزمایشی سنجشِ اول: 

مراحل مبالغ (ریال)
یک مرحله آزمون مرحله ای 200.000
یک نوبت آزمون جامع 250.000

با توجه به جدول شهریه فوق و هزینه­ های ثبت­ نام مندرج در آن، این امکان نیز فراهم گردیده است تا داوطلبان عزیز در صورت تمایل بتوانند آزمون­ های سنجشِ اول را به تعداد مورد نیاز و دلخواه، انتخاب و ثبت­ نام نمایند؛ به­ عنوان مثال، داوطلب می­ تواند متقاضی 3 نوبت آزمون مرحله ­ای و یک نوبت آزمون جامع باشد.

شایان ذکر است داوطلبان برای استفاده بیشتر از تخفیف پلکانی بهتر است از تعداد مراحل و نوبت­ های بیشتری از آزمون­ ها را خریداری نمایند تا ضمن برخورداری از تعداد آزمون­ های آزمایشی سنجشِ اول از تخفیف بالاتری نیز بهره­ مند شوند. بدیهی است مطلوب­ ترین حالت ثبت­ نام برای داوطلبان از نظر هزینه پرداختی، ثبت ­نام یکجا در 2 نوبت آزمون (یک مرحله + یک جامع) می­ باشد که در این صورت با احتساب تخفیف ویژه 10.000 ریالی، متوسط شهریه هر آزمون حدوداً 220.000 ریال و مجموعاً 440.000 ریال است.

ضمناً به اطلاع داوطلبان می­ رساند که در هنگام ثبت­ نام و پس از انتخاب نوبت­ های آزمون توسط داوطلب، برنامه ثبت­ نام اینترنتی به­ طور خودکار، وجه را با احتساب تخفیف محاسبه می­ نماید. 

مراحل مبالغ (ریال)
1 مرحله آزمون مرحله ای + 1 نوبت آزمون جامع 440.000

نحوه ثبت نام:

پرداخت اینترنتی: داوطلبان علاقه ­مند به شركت در آزمون هاي آزمایشی سنجشِ اول در سراسركشور مي‌ توانند با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و مراجعه به سایت شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني:www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت­ نام اقدام و كدپیگیری 16 رقمی دريافت نمايند.

* لازم به ذکر است که خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام نشان دهنده ثبت نام نهایی داوطلب نبوده و لازم است بعد از خرید کارت اعتباری (دریافت شماره پرونده و شماره رمز) به لینک ثبت نام مراجعه نموده و ثبت نام خود را نهایی و شماره پرونده و کدپیگیری 16 رقمی دریافت نماید.
 
* داوطلبان گرامی پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام در صورت داشتن هر گونه سؤال در خصوص شرایط و ضوابط ثبت نام می توانند با خط ویژه 42966-021 (صدای داوطلب) تماس حاصل نمایند. ساعات تماس: صبح 8:30 الی 12:30 و عصر 13:30 الی 16:00
 

ثبت نام گروهی از طریق مدارس: دبيرستان هایی كه مايل هستند براي سهولت ثبت نام به صورت يكجا از دانش آموزان خود ثبت نام به عمل آورند بعد از مطالعه دقیق دستورالعمل ثبت نام مدارس همکار، مي توانند با شماره تلفن هاي 88844791 الی 88844793 تماس حاصل نمايند.

 

نکات مهم:

 1- ثبت نام کلیه نوبت­ ها و مراحل آزمون­ ها از جمله آزمون جامع نيز در اين مرحله انجام مي شود و توصیه می­ شود جهت برخورداری از حداکثر تخفیف در شهریه پرداختی، ثبت­ نام در کلیه مراحل درخواستی را یکجا انجام دهید.

 2- وجه پرداخت شده بابت ثبت ­نام به هیچ عنوان قابل استرداد نیست؛ لذا داوطلبان در این خصوص دقت لازم را به عمل آورند.

ثبت ­نام حضوری: ثبت­ نام براي كليه داوطلبان سراسر كشور از طريق سايت اينترنتي به نشاني: www.sanjeshserv.ir امکان پذیر است و دفتر مركزي شركت به نشاني: تهران، خيابان مطهري، خيابان مفتح شمالي (نرسيده به ميدان هفت تير)، خيابان نوري اسفندياري، پلاك 50، تلفن: 88321455 نيز آماده ثبت­ نام از مراجعان در ساعات اداري است. 

 راهنمای نحوه ثبت ­نام  اينترنتی آزمون­ های آزمايشی سنجشِ اول

 مراحل ثبت ­نام:

1- پرداخت مبلغ ثبت نام و دریافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طریق كارت هاي بانكي عضو شبكه شتاب و به صورت اینترنتی می باشد)

2- تکمیل فرم ثبت نام (در سایت ارایه شده: لینک ثبت­ نام آزمون­ های آزمایشی سنجش – ثبت­ نام جدید).

3- دریافت کدپیگیری 16 رقمی ثبت­ نام.

 شركت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.